לימוד פילאטיס

פילאטיס משפר את שיווי המשקל וההליכה לא רק על ידי חיזוק הליבה, אלא גם התמקדות ביישור ותרגילים של כל הגוף [21, 22, 23]. איזון חשוב והכרחי בכל גיל לפעילויות יומיומיות הכוללות תיאום בכל תחומי החיים, במיוחד תנועות לא לינאריות כגון הגעה והתפתלות.
למידע נוסף בתחום של לימוד פילאטיס בירושלים ולימוד פילאטיס מומלץ לגלוש לאתר halelu.co.il

מחקר קשר את הפילאטיס לשיפור הניידות

יציבות תא המטען, מניעת פציעות וביצועים אתלטיים. פילאטיס היא שיטת אימון המורכבת מגמישות במתח נמוך, כוח שרירים ותנועות סיבולת. אין להפתיע את מי שמכיר את הקלאסיקה שיש מאות תרגילים ותנוחות פילאטיס מפרכות שאפשר לעשות עם 100 פעימות פילאטיס בלי שום דבר מיוחד לבטן.

פילאטיס מדגיש את היישור הנכון של היציבה, כוח הליבה ואיזון השרירים. פילאטיס נקרא על שם יוצרו ג'וזף פילאטיס, שפיתח את התרגול בשנות העשרים.

שגרת הפילאטיס כוללת תרגילים המקדמים את כוח הליבה

יציבות, שליטת השרירים והסיבולת, כולל תרגילים המדגישים דפוסי יציבה ותנועה נכונים לאיזון וכוח. מאז שהקים ג'וזף פילאטיס את הסטודיו שלו בניו יורק לפני יותר ממאה שנה, שיטת האימון התמקדה בחיזוק שרירי הבטן והגזע ודורשת מאות תנועות ספציפיות.

פילאטיס התפתח בעקבות סוף המאה ה -19

כאשר תרבות הגוף התמקדה רבות בפעילות גופנית להקלה על מחלות. ג'וזף פילאטיס למד יוגה, אומנויות לחימה, מדיטציית זן ותרגילים יווניים ורומיים. הלקוחה הראשונה של פילאטיס הייתה רקדנית בלט שחיפשה דרך לשפר את יציבתה ולשלוט בתנועותיה.

לימודי פילאטיס

קורס מדריכות פילאטיס

מחקר שנערך לאחרונה ניסה לבסס את ההשפעות של תוכניות אימון פילאטיס על יציבת זרוע וגזע

כוח, גמישות ודפוסים ביו-מכניים. המחקר נערך על ידי הממשל הפדרלי של אוסטרליה ופורסם בשנת 2015 [5] והוא מבוסס על מחקר משנת 2013. בדו"ח שנערך לאחרונה גייסו החוקרים 34 מבוגרים מעל גיל 60 כדי לקחת חלק במחקר שבדק את Sagittal ואת עמוד השדרה תנוחות במהלך תרגילים מבוססי פילאטיס.

התוצאות מראות כי אימון הפילאטיס היה יעיל בשיפור כוח הבטן

תנוחת עמוד השדרה העליון, יציבה מייצבת הליבה וכיפוף כתפיים בעת ביצוע התנועות. ליקויים תפקודיים אלה קשורים לתסמינים באזור הצוואר והכתף, והתוצאות תומכות בשימוש בפילאטיס למניעת מחלות צוואר וכתפיים [23]. במחקר על ההשפעות של פילאטיס על אנשים עם כאבי גב תחתון בהשוואה לטיפולים המקובלים, הוכח כי בשתי הקבוצות חלה ירידה משמעותית ודומה בעוצמת הכאב.

ניסוי קליני אקראי עם 105 נשים בהריון הראה כי אלו שהשתתפו בפגישות פילאטיס שבועיות במהלך ההריון הראו שיפור משמעותי בלחץ הדם

גמישות גיד אכילס ועקמומיות עמוד השדרה, כמו גם שיפור בלידה ופחות ניתוחים קיסריים. , אפיזיוטומיות ומקרים של ליקויי לידה (רודריגז-דיאז ואח '. בניסוי מבוקר אקראי בשנת 2018 עם 41 אנשים עם כאבים ומוגבלות עקב אוסטיאוארתריטיס בברך, החוקרים גילו כי אלו שהתאמנו בפילאטיס חוו שיפור משמעותי בפגיעה בכאבים בהשוואה ל- תרגילים טיפוליים קונבנציונליים (Mazlom et al. בסקירת Cochrane של 10 מחקרים משנת 2015, החוקרים הגיעו למסקנה כי קיימות עדויות ליעילות הפילאטיס בטיפול בכאבי גב תחתון, אך לא הייתה הוכחה חד משמעית לכך שפילאטיס עדיף על צורות פעילות אחרות. (יאמאטו ואחרים

מחקר זה הראה כי השתתפות בתוכנית אימונים של 12 שבועות עבור גברים ונשים פעילים בגיל העמידה עלולים לגרום לעלייה משמעותית בסיבולת הבטן

לגמישות גיד אכילס ושרירי פלג הגוף העליון. משתני גמישות (טווח מושבים, ניידות גיד אכילס ימין ושמאל) הראו שיפור משמעותי בקרב משתתפי אימון פילאטיס בהשוואה להערכה הבסיסית. היכולת לשמור או להחזיר את האיזון באמצעות תנוחות לוח איזון לא הייתה שונה באופן משמעותי מנבדקי הביקורת בקרב המשתתפים שהוכשרו בפילאטיס.

מחקר זה הראה כי 12 שבועות של פילאטיס (שני מפגשים של 60 דקות בשבוע) הספיקו לגברים ונשים פעילים בגיל העמידה

כדי לעורר עלייה משמעותית בסיבולת הבטן, גמישות בגיד אכילס וסיבולת שרירי פלג הגוף העליון. מחקר יציבה מעמיק של 24 נשים עם אימוני כוח מסורתיים ופילאטיס על מכשיר רפורמי במשך 12 שבועות מצא ששתי הקבוצות הגיבו לשינויים ביציבה מתונה. במחקר בן חודש ושלושה חודשים על 47 מבוגרים שהתאמנו על עבודת מחצלת פילאטיס במשך שלושה חודשים אחת לשבוע, כל המשתתפים דיווחו כי יציבתם השתפרה בסוף המחקר, אך תוצאותיהם לא הושפעו בעת משיכת השכמות ו גודל הגוף להערכת שיפור היציבה.

למרות המדגם הקטן של מחקרים בנושא יציבה ופילאטיס, יש לבצע מחקר נוסף לפני טענות כלליות לפיהן פילאטיס משפר את היציבה. מחקרים רבים מתוכננים בצורה גרועה, מה שמונע תוצאות חד משמעיות (Kamioka et al.

החוקרים מניחים כי התייצבות השכם (נעה קדימה כאשר יש להעלות את השכמות קדימה) בשילוב עם כוח גרעיני מוגבר ו סיבולת מובילה לשיפור בחוזק פלג הגוף העליון

יציבה משופרת היא ההבדל בין שרירים חלשים וחסרי איזון, כאבי ראש, כאבי כתפיים וגב, וישיבה ועמידה קלים. השרירים המרוויחים ביותר הם אלה בטווח הסיבולת. — פילאטיס מאוכלס על ידי ידוענים בשל האסתטיקה הארוכה והרזה והפסולה שלו. פילאטיס היא שיטת פעילות גופנית מאתגרת בעלת השפעה נמוכה המאזנת את הכוח והגמישות על ידי יישור הגוף, כוונון עדין של דפוסי התנועה וחיזוק השרירים העמוקים של הליבה. פילאטיס מתמקד יישור הגוף כולו, טווח התנועה האידיאלי, איזון המפרקים והשרירים היריבים. הוא משפר את היציבה על ידי העלאת המודעות ליישור שלך חיזוק שרירי יציבה מוזנחים (6, 7).