מחשוב ענן

מחשוב ענן הוא בחירה פופולרית בקרב אנשים ועסקים ממספר סיבות, כולל חיסכון בעלויות, תפוקה מוגברת, מהירות, יעילות, ביצועים ואבטחה. אתה יכול לנצל את היתרונות של מחשוב ענן – בין אם אתה משדר את האלבומים המועדפים עליך, עורך קניות באינטרנט או עונה למיילים העסקיים שלך מהמחשב הביתי שלך.

מחשוב ענן

הוא השם לגישה למידע כזה בענן, מרחב וירטואלי. חברות מציעות שירותי ענן המאפשרים למשתמשים לאחסן קבצים ויישומים בשרתים מרוחקים ולגשת לנתונים דרך האינטרנט. ספקי ענן מנהלים את התשתית והפלטפורמות שמריצות אפליקציות, תוכנה ומאגרי מידע.

במודלים של SaaS (Software-as-a-Service)

למשתמשים יש גישה ליישומים, תוכנה ומאגרי מידע. IaaS מספק למשתמשים גישה לפי דרישה למשאבי התשתית הבסיסיים הדרושים לפריסה ותפעול של תוכנות כגון מערכות הפעלה ויישומים. במודל זה, המכונה גם Backend Services (M) או BaaS, יישומי אינטרנט ומפתחי אפליקציות סלולריות מציעים דרך לחבר את היישומים שלהם לאחסון ענן, שירותי מחשוב ענן וממשקי תכנות יישומים (API) על ידי חשיפתם עם ערכות פיתוח תוכנה מותאמות אישית. (SDK).

תשתית כשירות (IaaS) IaaS דומה למרכז נתונים וירטואלי בענן

בו משתמשים יכולים לגשת לממשקי API ולוח מחוונים. משאבי תשתית בסיסיים הנחוצים לפריסה ותפעול של תוכנות כגון מערכות הפעלה ויישומים כוללים מחשוב, אחסון, וירטואליזציה ורשתות, כאשר הספקים מספקים מאגרי מידע, תורי הודעות ושירותים. הוא מספק את אבני הבניין הבסיסיות של IT מבוסס ענן על ידי אספקת תשתית כגון חומות אש ורשתות מקומיות וירטואליות.

מחשוב ענן

הוא הגישה לפי דרישה למשאבי מחשוב באינטרנט (שרתי יישומים, שרתים פיזיים, שרתים וירטואליים, אחסון, כלי פיתוח ויכולות רשת) המתארחים במרכזי נתונים מרוחקים ומנוהלים על ידי ספק שירותי ענן (CSP) . ה- CSP מספק את משאבי המחשוב בתשלום מנוי חודשי ומחשב אותם בהתאם לשימוש. הענן הציבורי הוא מודל מחשוב הענן הקלאסי בו משתמשים יכולים לגשת למאגר כוח מחשוב גדול דרך האינטרנט, ללא קשר אם זה IaaS, PaaS או SaaS.

טכנולוגיות שגורמות לענן לעבוד כוללות צורה של תשתית IT וירטואלית בה שרתים

מערכות הפעלה, תוכנה, רשתות ותשתיות אחרות מופשטות עם תוכנות מיוחדות והטכנולוגיה מבטיחה שהיא מתפקדת כמאגר ולא מופרדת לפי גבולות חומרה פיזית. לדוגמא, ניתן לפצל שרת חומרה יחיד למספר שרתים וירטואליים.

מחשוב ענן של takeaways

הוא אספקת שירותים שונים באינטרנט, כולל שרתי אחסון נתונים, מאגרי מידע ותוכנות רשת. לדברי אוברמיר וגולדשטיין, מחשוב ענן מעניק כוחות רבים מהשירותים האישיים והעסקיים הפופולאריים ביותר בהם משתמשים הצרכנים על בסיס יומי. ישנם סוגים שונים של שירותי מחשוב ענן בענפים ויישומים רבים ושונים למחשוב ענן.

סביבת ענן היא תשתית ענן בה משאבי מחשוב מוקדשים ונגישים ללקוח אחד בלבד. שירותים יכולים להיות ציבוריים או פרטיים: שירותים ציבוריים ניתנים בתשלום, ואילו שירותים פרטיים מתארחים ברשת עבור לקוחות ספציפיים.

מחשוב ענן

הוא אספקת שירותי מחשוב, יישומים, אחסון ומחשוב על פי דרישה דרך האינטרנט על בסיס תשלום לפי תשלום. במקום להחזיק בתשתית נתונים ומרכזי נתונים משלהם, חברות משכירות גישה ליישומים ואחסון מספק שירותי ענן. יתרון אחד בשימוש בשירותי מחשוב ענן הוא שחברות יכולות להימנע מעלויות ומורכבות מראש של קיום ותחזוקת תשתית IT משלהן על ידי תשלום רק עבור מה שהן משתמשות ואופן השימוש בהן.

ספקי שירותי מחשוב ענן

מצידם, נהנים מחיסכון בקנה מידה משמעותי בכך שהם מעמידים שירותים אלה לרשות מגוון רחב של לקוחות. שירותי הענן מחוללים מהפכה בתחום המחשוב, לא מעט מכיוון ש- IaaS, PaaS ו- SaaS מאפשרים לחברות לפתח ולבצע וירטואליזציה של תשתית IT ולספק תוכנה בענן שאינה תלויה במערכת ההפעלה של המשתמש. במקרה הטוב, הם מציעים לחברות במעבר דיגיטלי אפשרות להגביר את היעילות ולהפחית עלויות.

לשירותי מחשוב ענן יש את היתרון בכך שהם ניתנים להרחבה

מה שאומר שתוכל לגשת למשאבים נוספים כשתזדקק להם, אך תוכל גם לגבות תשלום עבור השירותים שבהם אתה משתמש מבלי שתצטרך לקנות חומרה נוספת או יתירות. עסקים יכולים לשלב וליישר שירותי ענן מספקים ומתווכי ענן שונים על מנת להבטיח שהם עובדים יחד למען יעילות מקסימאלית וחסכוניות, תוך צמצום ההזדמנויות למעורבות ספקים והגברת יתירות. המעבר למודל שירות מעביר גם את ההוצאות מ- capex ל- opex, דבר שיכול להועיל מאוד לעסקים.

עם ארכיטקטורות ענן משולבות

SaaS, PaaS ו- IaaS, אנו מסוגלים לאפשר לחברות להניע חדשנות. חברות יכולות לפרוס אפליקציות ושירותים חדשים, כולל טכנולוגיות חדשניות כגון AI (AI), צ'ט-בוטים, בלוקצ'יין ואינטרנט הדברים (IoT). יישום רב ענן ופיתוח אפליקציות יכולים להיות מאתגרים בגלל ההבדל בין ספקי ענן, שירותים, יישומים, תוכניות, ממשקים ו- API.

מחשוב ענן [1]

הוא הזמינות מונעת הביקוש של משאבי מערכת מחשב (למשל אחסון, אחסון בענן, כוח מחשוב) בניהול משתמשים ישיר ואקטיבי. בין אם פרטי או ציבורי, מחשוב ענן מטרתו לספק גישה קלה וניתנת להרחבה למשאבי המחשוב ושירותי ה- IT. ענן פרטי הוא רשת או מרכז נתונים קנייני המספקים שירותים מתארחים למספר מוגבל של אנשים עם הרשאות והגדרות גישה מסוימות.

זה חוזר לימים של תרשימי זרימה ומצגות שהציגו חוות שרתים ענקיות ותשתיות באינטרנט כעננים מנופחים שקיבלו חיבורים והפיצו מידע תוך כדי תנועה.

כונן Google אינו זמין רק במחשבים שולחניים; אתה יכול להשתמש בו גם בטאבלטים

אייפדים וסמארטפונים באמצעות אפליקציות נפרדות כגון Docs and Sheets. כל הנתונים הנדרשים זמינים במכשירי iOS, iPadOS, macOS ו- Windows שלך (משתמשי Windows יכולים להתקין את iCloud מלוח הבקרה). אם אתה צריך להיות קרוב למקום בו אתה נמצא, פירוש הדבר שגישה לנתונים שלך ממחשב אחד למשנהו דרך רשת מקומית היא מהירה וקלה.