בירת אנגליה

לונדון היא הבירה הרשמית של בריטניה, אך לא תמיד הייתה כזו; לפני אלפי שנים הייתה בירה אחרת באנגליה. זה היה בעל חשיבות משנית רק ללונדון, מה שהביא למספר רב של מבנים היסטוריים שנשתמרו. אחת מהן הייתה זו של הבירה הרומית של בריטניה הגדולה, כאשר בריטניה חולקה למחוזות פי שניים יותר.

רוב השיפוט הזה

הוא עיריית לונדון, המנוהלת על ידי ראש עיריית לונדון והאסיפה בלונדון, עם כוח משטרה משלה, משטרת מטרופוליטן ומספר רשויות מקומיות אחרות. מרבית אוכלוסיית העיר מתגוררת ברובעי האקני, המרסמית 'ופולהאם, המהווים את עיקר אוכלוסיית העיר. זו עיר – מדינה – המנוהלת על ידי – שלה – נשלטת – על ידי – ראש העיר – ולונדון – האסיפה – אבל גם בירת ממלכה מאוחדת.

רשות לונדון הגדולה (GLA)

שממוקמת בעירייה ומורכבת מראש עיריית לונדון והאסיפה בלונדון, וכן ממשטרת המטרופוליטן ומספר רשויות מקומיות נוספות, מכהנת בעיר לונדון, הכוללת את הרובעים של האקני, המרסמית 'ופולהאם ואזורים רבים אחרים במרכז העיר. לעיר עצמה יש מעמד מיוחד, שכן היא נתונה לתחום השיפוט של לונדון הגדולה, או GL aEUR "GLA", ויש לה כוח משטרה וכוח משטרה משלה, שירות המשטרה באנגליה ובוויילס. (PSE), הסוכנות הלאומית לפשע (NCA) וסוכנויות משטרה אחרות. לונדון הגדולה מחולקת ל -32 רובעים בלונדון, שכל אחד מהם, יחד עם העיר עצמה, אחראי על מרבית השירותים באזורים שלהם.

מסיבה זו

העיר לונדון, למרות שהיא למעשה משתרעת על שטח של שני מיילים רבועים, מכונה לעתים קרובות על ידי לונדונים כיכר המייל. העיר העתיקה של לונדון הייתה בגודל של כחצי מייל רבוע בלבד, אך התגוררה בה יותר מ -1.5 מיליון איש, שהם כשליש מכלל האוכלוסייה בעיר. צפוף ויקר בדרום-מזרח אנגליה, גודש הבירה מורגש בצורה החזקה ביותר בדרום-מזרח אנגליה הצפופה והיקרה.

כיום

אזור הניהול של לונדון הגדולה כולל 32 רובעים בלונדון, כולל סיטי ווסטמינסטר, ואזורי הניהול שלה גובלים במידה רבה בגשר לונדון, התמזה ותמזה ושונית המחסום הגדולה, המשתרעים על פני כ -1.5 מיליון קמ"ר . GreaterLondon, או העיר לונדון, הידועה גם בשם סיטי סקוור מייל, היא למעשה העיר הגדולה ביותר באנגליה ואחת הערים הגדולות בעולם.

במאה החמישית החלו הרומאים בנסיגתם מבריטניה ולונדון כבר לא הייתה בירתו של דבר

מאז שימשה לונדון כבירת המדינה הריבונית הגדולה ביותר המכונה בריטניה, המכונה לעיתים בריטניה או פשוט בריטניה. למרות שאנגליה היא חלק מממלכה המאוחדת והייתה אפילו מדינה שנקראה אנגליה בשלב מסוים, מעולם לא הייתה בירה רשמית באי GreatBritain, שמאוכלסת בלמעלה מ -1.5 מיליון בני אדם, או כשליש מהאוכלוסייה. של אנגליה.

האירועים והפוליטיקה של היום נראו בקובנטרי ולבסוף בשובם ללונדון

וזה היה כנראה הצעד הראשון בדרך להפוך לבירת הקבע של אנגליה. לונדון הפכה לבירת בריטניה לאחר שבית המשפט של סנט ג'יימס הוקם כמקום מושבם של המלכים, ואילו הפרלמנט שייצג את אנגליה, סקוטלנד, וויילס ואירלנד, ישב בארמון וסטמינסטר.